CZY ZAMACH STANU PO 24 MAJA JEST NIEUNIKNIONY? KU PRZESTRODZE MASOM!

CZY ZAMACH STANU PO 24 MAJA JEST NIEUNIKNIONY? KU PRZESTRODZE MASOM!

Ten artykuł piszę w związku z tym iż czytając książkę pt. „Ku stałemu ustrojowi państwa polskiego” autorstwa Edwarda Dubanowicza napisaną w roku 1936, natknąłem się na pewien sensowny scenariusz, który jakby wypisz wymalował jest realizowany na naszych oczach i jeśli dalej wszystko pójdzie jak to opisał autor to możemy się spodziewać zamachu stanu po wyborach prezydenckich w Polsce. Dobrze by było abyśmy sobie z tego wszyscy zdali sprawę. Nie wiem czy jest jeszcze możliwe aby stał się cud i nie doszło do tego zamachu po 24 maja.

Ku przestrodze dla wszystkich, analiza fragmentów książki „Ku stałemu ustrojowi państwa polskiego”:

„oparte na ekskluzywności rządy panującej grupy, nawet wzmocnionej wyłącznością prasy i środków propagandy, nawet przy zabezpieczeniu, jakie daje jej potęga dowolnej, niekontrolowanej dyspozycji środkami państwowymi, na które składa się praca całego rządzonego społeczeństwa – znajduje w miejsce tych wszystkich środków jako jedyną rejkojmię dalszej swej trwałości

p r o s t r a c j ę     m o r a l n ą    i     u m y s ł o w ą      s p o ł e c z e ń s t w a.” Str. 103

Czy powyższy fragment nie przypomina obecnej sytuacji w Polsce?

„I ta jednak rękojmia jest oczywiście czasowa a skrócić ją może znacznie rozkład wewnętrzny rządzącej grupy, odłączenie się od niej elementów zniechęconych rosnącym w tych warunkach egoizmem grupy, jej coraz częstszym i konieczniejszym dla utrzymania się przy władzy ograniczeniem się do środków mechanicznych i nieuczciwych, przymusu i korupcji.” Strr. 103

Czy powyższy fragment nie przypomina Wam obecnej sytuacji w PO które ponoć się rozpada?

„Zaognianie procesów ekonomicznych, nadmierna kosztowność rządów „autorytatywnych”, nieustępujaca bynajmniej rozrzutności zepsutego parlamentaryzmu, bo potęgowana z natury rzeczy i koniecznością zwiększonego personelu rządzącego i ugruntowania wpływów i olśniewania coraz to nowymi imprezami wyobraźni mas, przyczyniają się ze swej strony do skrócenia ich trwania” str. 103

Z powyższego fragmentu widzimy iż koniec tych rządów jest bliski. Obozom rządzącym zaczyna się palić grunt pod nogami. Czy to dobra nowina dla nas? Tak ale…. dalszy scenariusz jest niezbyt pozytywny… bo oni nie zamierzają władzy oddać i prawdopodobnie posuną się do wprowadzenia w Polsce przewrotu…

Kolejny fragment ksiązki:

„ Im dłużej zdoła się odwlec zmiana reżimu, tym mniejsze, możliwe nawet zdumiewająco małe mogą być bezpośrednie przyczyny końca. Bierne masy, których postawa może do ostatniej chwili sprawiać złudzenie siły grupy rządzącej, przyczyniają się także w krytycznej chwili, jak to okazało się na przykładzie Hiszpani, swym bezwładem i ciężarem do zupełnego odosobnienia i unicestwienia upadającego reżimu. Budując swą potęgę na wyłączności i przeciwstawieniu się reszcie społeczeństwa, na ściganiu wszystkich poza sobą kierunków politycznych jako grup zbrodniczych i „antypaństwowych”, mniejszość tego rodzaju ma po swym upadku jedyną tylko drogę do odegrania się: drogę najzgubniejszą dla rozwoju narodu,

d r o g ę   n o w e g o    p r z e w r o t u”  str. 103 i 104

Jak widać z powyższego fragmentu, opis scenariusza by się zgadzał z tym co dzieje się obecnie w naszym kraju. Warto więc wiedzieć na co będziemy narażeni po 24 maja.

Nie na darmo mówił Grzegorz Braun o tym że plany wprowadzenia stanu wojennego w Polsce są już w BBN. Wydaje się więc, że teraz właśnie nadszedł ten moment kiedy mogą być one urealnione. Po tym jak Komorowski przegra… o ile przegra…

Czy możemy coś zrobić aby temu zapobiec? Niestety tego nie wiem. Jeśli ktoś ma jakieś konstruktywne podpowiedzi co można zrobić w takiej sytuacji to proszę wstawić to w komentarzu.

Na pewno trzeba zachować zimną krew i nie działać w przypływie emocji, lecz powoli rozgrywać całą tę sytuację i śledzić cały czas co się dzieje. Alarmować jeśli widzimy że są jakies kombinacje polityczne mające na celu sprowokowanie rozróby po to aby wprowadzić stan wojenny.

Nie możemy dać się sprowokować aby nas zakasowali stanem wojennym.

Poniżej dodaję kolejne fragmenty z tej książki nad którymi warto się zastanowić:

„Panowanie siły, utożsamianie państwa i narodu z rządem a rządu z panujacą „elitą” – są na dłuższą metę do pomyslenia tylko u zupełnie surowego ludu, który by skutkiem jakiegoś nieprawdopodobnego kataklizmu utracił rzeczywiście wszelką łączność z własną przeszłością i który by właśnie na unicestwieniu samego siebie oparł eksperyment i miraż nowej swej wielkości.

Trzeba by zwątpić zupełnie w świat, nawet w bliski nam, poza Eurazją, świat zachodni, ażeby przypuścić możliwość takiej potworności.”str. 104

„Naród, który by doszedł do takiej konkluzji, musiałby jednak zarazem wydać na siebie wyrok braku własnych zdolności państwowotwórczych.

Musiałby w konsekwencji ulec obcym i stać sie terenem ich wszechstronnej ekspansji” str.107

„Ideał Judeo-Polski jest dla imienia polskiego krzywdą i zniewagą. Jest jednak także groźbą i ostrzeżeniem, szczęściem niezapóźnionym.

Polska jest krajem katolickim.

Etyka katolicka zabrania nam oddawać wet za wet, mścić się i pastwić nad nieprzyjaciółmi. Ale nie nakazuje nam dbać o nich więcej, anieżeli o siebie, naszych braci i synów. Nie zakazuje nam liczyć się z niebezpieczeństwem i bronić się przed tymi, którzy nam już zabierają ziemię i chleb, którzy dezorganizują nasze zycie materialne, umysłowe, polityczne i moralne. Nie zakazuje oddzielić się od nich w stosunkach życia, a nawet wymówić im dom, którego nie umieli uszanować.

Środki obrony są nie tylko w ręku państwa. Najistotniejsze są rzeczą samego społeczeństwa.

Muszą to być wobec wielkości niebezpieczeństwa środki stanowcze i skuteczne. Polska nie mogłaby spełnić przeznaczeń, które jej zakreśliła Opatrzność, gdyby przez nierozum i słabość paru pokoleń utraciła swą odrębną indywidualność narodową, przestała być sobą.” Str. 135

Ten powyższy fragment nie wiem dlaczego ale skojarzył mi się z budową JUDEOPOLONI na naszym terenie….

I jeszcze jeden już ostatni interesujący fragment z tej książki:

„Naród Polski musi zdobyć się na budowę odpowiadającej sobie organizacji państwa, na ustrój polityczny, w którym sam stanie się gospodarzem.

Naród polski – to nie synonim wszystkich zamieszkujących dzisiaj ziemię polską.

Nie synonim w każdym razie rzesz, które korzystając z gościnności lub tylko z nieobronności polskiej rozsiadły się szeroko w naszym kraju i obce krwią, wiarą, obyczajem, umysłowością, interesami i zasadami moralnymi z łamów prasy, z trybuny parlamentarnej, ze stanowiska urzędów państwowych rozstrzygają niejednokrotnie o polskich domowych sprawach i sporach, narzucaja nam swoją wolę a nawet pouczają nas o zadaniach i posłannictwie polskiego państwa.” Str.130

Książka została napisana w 1936 roku ….

Czy coś się od tamtej pory zmieniło? Czy zmądrzeliśmy?

Pozostawiam te pytania bez komentarza – niech każdy sobie sam na nie odpowie.

Jeszcze inicjatywa ku zjednoczeniu wszystkich patriotów

http://www.1polska.pl

I jeszcze coś ku przestrodze, jak się odznaleźć w tym zamęcie informacyjnym:

I jeszcze ulotka która krąży po necie:

„Chcesz żyć w normalnym kraju?   Masz dość absurdów IIIRP? Nie jesteś sam!                                                             Czas zjednoczyć dobrych ludzi wobec patologi obecnego systemu!

DOŁĄCZ DO INICJATYWY:               www.1polska.pl        JEST NAS JUŻ KILKADZIESIĄT TYSIĘCY!

,,To my, polskie społeczeństwo, które ma już dość tego chorego systemu, jaki stworzyły nam tzw. „elity IIIRP”. Pookrągłostołowemu, zabetonowanemu układowi partyjnemu i obecnej klasie politycznej już dziękujemy! Dość hipokryzji, obłudy i zakłamania polityków oraz mediów. Tu ustalimy wspólnie priorytety zmian i wreszcie połączymy siły żeby przywrócić w Polsce normalność.

TO MY, normalni zwykli ludzie, chcący żyć uczciwie i godnie – jesteśmy w Polsce większością – i czas to sobie uświadomić! Wejdź na stronkę www.1polska.pl zaproponuj siebie lub swojego kandydata na reprezentanta, spoza obecnego układu partyjnego! Zaproponuj postulaty zmian! Weź udział w tworzeniu oddolnej listy społecznej do jesiennych wyborów parlamentalnych! Stawiaj na prawdziwych mężów stanu, mądrych i roztropnych patriotów i ludzi zaufanych, których Ty sam zaproponujesz, a nie na partie! Nie masz dostępu do internetu? Poproś znajomego, przyjaciela, swoje dzieci, księdza z parafi, panie w bibliotece publicznej aby pokazali ci tę stronę na internecie. WYŁĄCZ TELEWIZOR! WŁĄCZ MYŚLENIE! Ważne strony: http://www.podziemnatv.pl www.pobudka.org   https://pl-pl.facebook.com/PodziemnaTV oraz książki: „Kto tu rządzi?” autor Grzegorz Braun, „Przyszły ustrój Polski” autor Stanisław Krajski, „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” autor Wojciech Sumliński, „Naukowe podstawy nacjokratyzmu” Autor: Józef Kossecki, „Wojna informacyjna” autor Rafał Brzeski, To są lektury obowiązkowe dla każdego Polaka i patrioty, którzy zdają sobie sprawę z tego, że jesteśmy na etapie przedrozbiorowym i chcą temu zapobiec. Teraz już nie Masz wymówek że nic nie możemy zrobić! Dość lenistwa obywatelskiego! Wolność Polski i Przyszłość Twoja i Twoich dzieci zależy TERAZ od Ciebie! To jest ten moment TERAZ, kiedy RAZEM, jeszcze możemy wszystko zmienić i zapobiec nieszczęściu! Chcesz zmian! Działaj! Aktywuj siebie i innych!

Zapoznaj się! Kseruj! Podaj dalej! Inicjatywa poważna i tak ją należy traktować. Wszelkie kpiny, ośmieszanie tej idei czy jej blokowanie, będą oznakami: ignorancji politycznej (nieświadomości powagi sytuacji) bądź też celowych działań antypolskich agentów działających na naszym terenie.”

I coś jeszcze z innej beczki: ważne abyśmy wiedzieli jak bogaty mamy kraj, na jakich skarbach siedzimy i żyjemy – nie dajmy sobie tego odebrać!  To o nie walczą wrogowie! My mamy zniknąć!

http://www.eprudnik.pl/tematycznie/bogactwa-naturalne-polski/

https://www.facebook.com/PolskaGeotermalnaAsocjacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s